KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Üldine

Mis on Fibes?

Fibes on funtksionaalne puuviljapüree, mis on toodetud ümbertöödeldud õunamahla tootmise kõrvalsaadustega ja mis toetab sinu soolestikku loodusliku energia ja tervislike kiudainetega.

Miks peaksin Fibesi sööma?

Me tarbime keskmiselt 6x vähem kiudaineid kui meie esivanemad. Kiudaied on aga ülioluline osa tervislikust toitumisest. Kiudanete kasulikud omadused ulatuvad paremast enesetundest ja seedimise toetamisest vähi ning südame-veresoonkonna haiguste riski langetamiseni.

Fibesiga on päevase soovitusliku kiudanete koguse tarbimine lihtsam ja maitsvam - vaid üks mõnus puuviljapüree päevas.

Kellele on Fibes mõeldud?

Me lõime Fibesi, et aidata hektilise ja stressirohke elustiiliga inimestel püsida tervete ja produktiivsetena. Fibesi kasulikud omadused sobivad aga kõikidele, kes ei saavuta päevast soovituslikku kiudainete normi või kelle toitumine ei ole piisavalt mitmekesine.

Toode

Millest Fibes koosneb?

Fibes on toodetud õuna viljalihtast, mis jääb üle õunamahla pressimisest, puuviljapüreedest nagu näiteks virsiku püree, ananassi püree, jne ja spetsiaalsest toiduteadlaste poolt väljatöötatud kiudainesegust, mis toetab sinu soolestiku mikrobioomi. Loe lähemalt Fibesi toorainete kohta siit: Toorained

Kuidas Fibesi toodetakse?

Siin on samm-sammuline kiudainete tootmise protsess:

1. Õunad pestakse ja koledad õunad eemaldatakse.

2. Õunad purustatakse ja pressitakse mahlaks.

3. Järelejäänud õunamass (viljaliha, seemned, varred) niisutatakse veega.

4. Õunamass kuumutatakse ja sõelutakse, et eemaldada seemned ja varred.

5. Õunapüree segatakse kokku erinevate puuviljapüreede ja spetsiaalse kiudainete seguga vastavalt retseptile.

6. Püree kuumutatakse ja homogeniseeritakse.

7. Püree pakendatakse tuubidesse.

8. Tuubid pastöriseeritakse, kuivatatakse ja pakendatakse karpidesse.

Allergeenid ja toitumispiirangud

Fibes on loodud nautimiseks võimalikult paljudele inimesed. Fibes'i võivad tarbida nii lapsed kui ka rasedad ja imetavad naised. Kui oled diabeetik, soovitame enne meie püreede tarbimist nõu pidada oma tervishoiutöötajaga.

Siin on nimekiri meie puuviljapüreede toitumispiirangutest:

 • Vegan
 • Piimavaba
 • Gluteenivaba*
 • Pole lisatud suhkrut
 • Ei sisalda säilitusaineid
 • Ei sisalda maitseaineid
 • Ei sisalda lõhnaaineid

"Feel Good" sisaldab rukkikliisid, mis toetavad normaalset seedetalitlust. Rukkikliid sisaldavad gluteeni.

Allergeenide osas palume lugeda toote koostisosi tootelehel või pakendil enne toote tarbimist. 

Kuidas peaksin Fibesi tarbima?

Meile meeldib Fibesi süüa hommikusöögi kõrvale, enne lõunat või pärastlõunase tervisliku snäkina. Kuna see säilib hästi ja on tugevas pakendis, viska hommikul üks tuub kotti ning sul on alati snäkk käepärast kui nälg või väsimus peale tuleb.

Milliseid tulemusi võin Fibesi söömisel oodata?

Üksik tuub Fibesi aitab sul näljatundest vabaneda, hoiab su kõhu täis ning aitab püsida produktiivsena järgmise söögikorrani. Tõenäoliselt tunned end ka paremini teades, et hoolitsed oma soolestiku mikroobide eest.

Fibesi regulaarne tarbimisega kaasneb tegelik maagia. Peale selle, et sul on igapäevane maitsev ja toitev säkk alati käepärast, on soovitatava päevase koguse kiudainete tarbimisel palju kasulikke mõjusid.

Loe Fibesi tervisemõjude kohta meie rakendusuuringust: FIBES Rakendusuuring

Siin on lühikokkuvõte uuringust:

Toetab seedimist - Kiudained aitavad reguleerida seedimist ja ennetada kõhu kinnisust lisades väljaheitele mahtu ning soodustades regulaarset soolestiku liikumist.

Tugevam immuunsüsteem - Kiudained toidavad meie soolestikus pesitsevaid kasulikke baktereid, mis toetab soolestiku tervist ja aitab ennetada näiteks soole ärritussündroomi.

Stabiilsem veresuhkrutase - Kiudained võivad aeglustada suhkrute verre imendumist soolestikus ja sellega stabiliseerida veresuhkrutaset.

Madalam verekolesteroolitase - Kiudained, eriti just vesilahustuvad kiudained, aitavad langetada verekolesterooli taset ja sellega langetada ka südame-veresoonkonna haiguste riski.

Kuidas Fibes maitseb?

Fibesil on meeldiv naturaalne puuvilja maitse, mis erineb vastavalt retseptile. Nad on kõik maheda ja tasakaalustatud maitsega - mitte liiga magusad ja mitte liiga happelised. Fibes on üsna viskoosne, mistõttu on see ideaalne vahepala tühja kõhu tunde leevendamiseks. Me oleme näinud väga palju vaeva, et meie püreed võimalikult paljudele meeldiksid. Loodetavasti meeldivad need sulle sama palju kui meile.

Mis saab kui mulle Fibes ei maitse?

See on täiesti okei! Maitse on igaühele väga isiklik asi ja olenemata kui palju me ka ei üritaks, ei saa me kahjuks alati kõikidele meelepärased olla. Kui sulle tõesti ükski meie retseptidest sulle ei maitse, siis saad muretult 30 päeva jooksul toodete kätte saamisest raha tagasi küsida. Me kuulaks hea meelega sinu tagasisidet, et tulevikus ka sinule maitsvaid retsepte luua.

Kirjuta meile support@kodas.ee, et raha tagasi saada.

Kas on võimalik Fibesi ületarbida?

USDA's soovituslik päevane kiudaine kogus on järgmine:

Naised alla 50: 25 kuni 28 grammi päevas
Mehed alla 50: 31 kuni 34 grammi päevas
Naised 51 ja vanemad: 22 grammi päevas
Mehed 51 ja vanemad: 28 grammi päevas

Fibes sisaldab ca 6g kiudaineid per tuub. Kui sinu dieet ei sisalda suurel hulgal kiudaineid, siis ei pea sa muretsema liigse Fibesi tarbimise pärast. Me soovitame suurendada oma päevast kiudainete tarbimise kogust süües rohkem kiudainerikkaid toite. Teise tuubi Fibesi puuviljapüree tarbimine on ka täiesti okei.

Kui tarbid palju kiudainerikkaid tooteid, siis soovitame sul mitte ületada ülal toodud päevaseid norme. Liigne kiudainete tarbimine võib põhjustada puhhitust, kõhugaase, kõhukinnisust või kõhulahtisust.

Sellele lisaks, turul leidub palju tooteid, millel on märgitud "kiudainerikas". Me soovitame alati lugeda toote etikette ja uurida kiudaine allikat. Tervisliku toitumise jaoks on oluline tarbida kiudaineid erinevatest allikatest. Mõningad tooted kasutavad vaid ühte kiudaine allikat nt inuliin vms, mis võib suurte koguste juures põhjustada ühe kindla kiudaine ületarbimist. Me kasutame Fibesis mitmekesist segu erinevatest kiudainetest. Loe lähemalt meie koostisosade kohta siit: Koostisosad.

Ma tunnen puhhitust või kõhugaase pärast Fibesi tarbimist. Mida teha?

Olenevalt sinu praegusest dieedist, võid kogeda esimese paari päeva jooksul pärast Fibesi tarbima hakkamist muutuseid sinu kõhus. Järsk kiudainete koguse kasv toidus võib põhjustada puhhitust või tavalisest rohkem kõhugaase. Seda põhjustab soolestiku mikrobioomi koosluse muutus ja suurem aktiivsus. Need kõrvalmõjud peaksid kaduma paari päeva jooksul. Kui kõrvalmõjud ei kao, siis soovitame esialgu vähendada igapäevast Fibesi tarbimise kogust. Kui kõrvalmõjud siiski püsivad, siis soovitame kas Fibesi tarbimisest loobuda või kontakteeruda oma tervisehoiutöötaja või toitumisspetsialistiga.

Kui soovid teada saada rohkem oma seedimise ja soolestiku mikrobioomi kohta, soovitame kaaluda Elsavie soolestiku mikrobioomi analüüsi. Rohkem infot: Elsavie Gut Secrets

Saatmine ja Maksed

Kas tarnite ka rahvusvaheliselt?

Hetkel tarnime Fibesi järgnevatesse riikidesse:

 • Eesti
 • Soome
 • Läti
 • Leedu

Me töötame aktiivselt, et seda nimekirja laiendada. Kui sinu elukoht ei ole nendes riikides aga sooviksid siiski Fibesi osta, kirjuta meile support@kodas.ee ja me üritame sinu elukoha võimalikult kiiresti siia nimekirja lisada.

Kuidas Fibesi saadetakse?

Me pakendame Fibesi pappkasti ja tarnime kasutades meie logistika parnereid Itella Estonia OÜ ja Omniva (Eesti Post AS). Tarneaeg jääb tavaliselt alla 3 päeva, aga võib kesta kuni 7 tööpäeva.

Minu tellimus saabus kahjustatuna. Mida teha?

Kui sinu tellimus saabus katkises pappkastis, kontrolli põhjalikult tuube. Kui tuubid pole kahjustada saanud, on toode tarbimiseks ohutu. Kui märkad ükskõik millist kahjustust tuubidel (auk, leke, lahtine kork, vms.), anna sellest meile kohe teada support@kodas.ee ja me saadame teile uue tellimuse.

Milliseid maksemeetodeid te aksepteerite?

Me kasutame maksete vastuvõtmiseks Stripe'i. Me aksepteerime järgnevaid maksemeetodeid: 

 • Visa
 • Mastercard
 • American Express
 • Apple Pay

Kas te müüte ka kinkekaarte?

Kahjuks ei paku me hetkel kinkekaarte. Küll aga plaanime need peagi saadavaks teha. Telli meie uudiskiri ja saad esimesena teada kui kinkekaardid oma epoes saadavaks teeme.

Kui kaua aega võtab raha tagasisaamine?

Raha tagastamised kestavad tavaliselt kuni 10 tööpäeva hetkest kui päring töösse läheb. Päringu töötlemise kestvus võib erineda sõltuvalt pangast.

Raha tagasisaamiseks kirjuta meile oma päring aadressil support@kodas.ee. Loe lähemalt raha tagastamisest meie Kasutustingimustest.