Kust kõik alguse sai?

KAKS HINGE SUURE SIHIGA

Tea ja Sulev Nõmmann - kaks hinge sooviga kogeda elus nii palju kui vähegi võimalik. Olnud töötanud teadlaste, diplomaatide, arhitektide ja ettevõtjatena üle maailma, jõudsid nad otsusele luua midagi, mis püsiks generatsioone.

Koos ostsid nad maatüki kaunis Lõuna-Eesti kuppelmaastikus eesmärgiga luua maailma parim siider. Oma nelja lapse abi ja suure hulga higi ning pisaratega suutsid nad pärast kümmet aastat siidritega rahvusvahelist edu saavutada. Loe lähemalt jookide kohta siit: KODAS Brewery.

Ajaga kasvasid ka nende ambitsioonid ja tänaseks on KODAS üks piirkonna suurimaid ja armastatumaid käsitööjoogitootjaid.

ROHKEM VÄHEMAGA

Enamus meie jookidest on toodetud värskeltpressitud mahlast, mille tootmise käigus tekib suurel hulgal kõrvalsaadusi. Senini polnud nende kõrvalsaadustega väga midagi peale hakata. Õunte pressimisest tekib kaalu järgi ligi 40% kõrvalsaadusi. Enamus sellest on viljaliha, mis on tegelikult väga toitainerikas, eriti just kiudainete sisalduse poolest. Seetõttu hakkasime uurima võimalusi nende kõrvalsaaduste väärindamiseks.

Pärast aastaid meie teaduspartneri TFTAK'iga koostööd, suutsime luua protsessi mahla pressimise kõrvalsaaduste väärindamiseks. Pandeemia ja sõja poolt loodud väljakutsetele vaatamata viisime tootmisliini ehitamise lõpule ning lõime eriti maitsvad retseptid uutele toodetele.

ÜKS MAITSEV PAKK. ÜKSKORD PÄEVAS. IGA PÄEV.

TOIDUTEADLASTE POOLT TÕESTATUD MÕJU

Fibes püreed loodi koostöös Toidu ja Fermentatsiooonitehnoloogia Arenduskeskusega Tallinnas. Loe lähemalt meie koostööst ja rakendusuuringust siit:
Loe uuringu tulemusi

TOODETUD KÕIGE KVALITEETSEMAST JA LÄBIPAISTVA PÄRITOLUGA TOORAINEST

Tervislikuks toitumiseks on vaja teada, millest toit koosneb, kuidas seda töödeldakse ja kust see pärineb. Kahjuks pole läbipaistvus toidutööstuses eriti levinud. Me püüame olla erinevad. Loe meie tooraine ja selle päritolu kohta siit:
Loe lähemalt